להיות רופאת התמכרויות בכלא

להיות רופאת התמכרויות בכלא זאת אומרת להיות ראש צוות רב תחומי (כלומר יחד עם פסיכולוגית ועובדת סוציאלית) שמעריך את כל האסירים המצהירים על עצמם ככאלו בבדיקת רופא הכליאה (כן כן התפקיד הישן שלי) עם הכניסה למוסד, ותהיה זו מכלא אחר או טרי מהבית/רחוב או תחנת המעצר.

להיות רופאת התמכרויות בכלא זאת אומרת לנסות לזהות את דוברי האמת, כלומר המכורים האמיתיים, מבין כל האסירים שמצהירים על עצמם ככאלו, כי ידוע במחזותינו שכל אסיר באיטליה (כמעט) חושק באבחנה של substance use disorder, ובמסמך הרשמי עליו החותמת שלי שמעיד עליו כמכור. הרי ככה כשיתרת גזר הדין שלו תהיה נמוכה מ 6 שנים יוכל לבקש שיחרור מוקדם כדי לטפל בעצמו ובבעית ההתמכרות (בקהילה טיפולית או במאסר בית עם יציאות שבועיות למרכז הטיפול בהתמכרויות באזור).

להיות רופאת התמכרויות בכלא זאת אומרת לשמוע אין סוף סיפורי חיים במגוון קולות, מבטאים ושפות. להיות חשוף באופן יומיומי לכל הרוע והשחור שיש לעולם שלנו להציע. ולעיתים קרובות לא לדעת איך להגיב. לנחם? לעודד? לייעץ?

להיות רופאת התמכרויות בכלא זאת אומרת לצחוק (כמעט) בפנים לאסיר שמנסה להסביר לך שאת סדרת שדידת הבנקים שהוא אחראי לה, הוא עשה בגלל שהיה תחת השפעת מריחואנה…

להיות רופאת התמכרויות בכלא זאת אומרת לכתוב אין סוף דוחות ותכתובות לבתי המשפט באיטליה, התומכים או מתנגדים בשחרור מוקדם לצורך טיפולי. ולריב הרבה עם עורכי דין.

להיות רופאת התמכרויות בכלא אומר גם להיות אחראית לבריאותם של הפציינטים הבאמת כבדים, אלו שבטיפול ארוך שנים עם מתדון בגלל התמכרות להרואין. לראות אותם לעיתים קרובות, ולנסות לחזק אותם כדי שלא יהרגו את עצמם ביום הראשון מחוץ לכלא, כשיחגגו עם מנת ההרואין הראשונה לאחר שנים נקיות, ישר לוריד, למוח ולפתלוג.

להיות רופאת התמכרויות בכלא זה גם ל'ספוג" בקשות של קולגות להעריך ולשנות מרשמים פסיכיאטרים כי הפציינט מתעקש שהוא רוצה עוד ועוד ועוד בלי שום סיבה אמיתית (כלומר הוא מקוטלג כמכור לתרופות, ואז הפתרון הטוב ביותר הוא פשוט לא לרשום לו את התרופות האלו!!!!!).

להיות רופאת התמכרויות בכלא אומר לקחת החלטות (לעיתים משנות גורלות) ביחד עם חברות הצוות לגבי סיכויי ההצלחה של הפציינט בתוכנית טיפולית מסוג זה או אחר. להבין באמת מה עומד מאחורי הבקשה שלו (רצון אמיתי לשינוי או פשוט לדלג על כמה שנות מאסר?), תוכנית טיפולית שלעיתים קרובות משפיעה גם על בת/בן הזוג והילדים שבבית. ללוות את הפציינט לקראת תהליך הפיכתו לאסיר לשעבר ומטופל בקהילה סגורה.

להיות רופאת התמכרויות בכלא זה לספוג הרבה אכזבות מקייסים שחשבת שיצליחו ולקבל גם מדי פעם הפתעות טובות בדמות הפציינט שמצליח באמת, אבל באמת, לצאת מעולם הסמים והפשע. אחד שהפגישה מקרית איתו ברחוב, או הודעה מהפסיכולוג של הקהילה מצליח לרומם קצת את הנפש. ולתת לי אנרגיות להמשיך, לדחוף, בשביל עוד אחד מ1000 שיצליח.

פורסם על ידי docaya

I am an Israeli doctor, studied medicine here in Italy and together with my husband decided to stay as soon as I was qualified as an MD. I am also a mother of two daughters and three cats. PrisonDocTales tells mostly my work stories, correctional doctor (prison physician) until the summer of 2018 and prison addiction medicine specialist since then, but other stories as well. This is a growing blog born out of so much curiosity surrounding my professional choic

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: