גליה

גליה נכנסה אלי למרפאה מבולבלת. גברת בסביבות גיל החמישים, נמוכה ועגלגלה, המורשת הדרום אמריקאית נראית עליה בצבע עורה ומבנה עיניה. לא הבינה מדוע נקראה למרפאה. הצגתי לה את עצמי ותפקידי, אמרתי לה שרופא הכלא 'סימן' לי אותה כמשתמשת סמים ולכן היא זומנה לראיון איתי, כדי להעריך את הבעיה והאם היא נכנסת לא רק תחת ההגדרה הרפואית למכורה לסמים, אלא גם תחת זו של מערכת המשפט האיטלקית.
גליה התחילה לבכות. זו הפעם הראשונה שהיא בכלא. את הגניבות היא ביצעה לפני זמן כה רב ולא תיארה לעצמה שכסבתא תהפוך לאסירה.
היא נולדה באחת ממדינות דרום אמריקה,למשפחה צנועה והגונה ככה תיארה. שני ההורים עבדו תמיד קשה מאוד כדי שהבנות, סך הכל 2 בנות, יזכו להשכלה. שתיהן נשלחו ללמוד שפות כדי שיוכלו לעבוד בתחום התיירות, בתקווה באחד המלונות הגדולים והחדשים.
כשגליה הייתה בת 21 היא קיבלה הצעה, ביחד עם אחותה,שלא ניתן היה לעמוד בפניה. לעבוד במלון בריביירה הצרפתית. עבודה תקופתית ולאחריה לחזור הבייתה. שתי הבנות התרגשו נורא, חגיגה במשפחה, והכנות מרובות לנסיעה מעבר לים. הוצאת דרכון וויזת עבודה בצרפת.
הבנות עלו על מטוס שנחת באיטליה.
וכאן התחיל המסך לגלול מעל הצפוי להן. שני גברים (הם היו גדולים, גליה לחשה) חיכו להן ומהטרמינל ליוו אותן לחניה, שם אחר כבוד הבנות 'הועמסו' וננעלו במכולה של המשאית. גליה לא יודעת כמה ימי נסיעה עברו עליהן. כשהן לא רואות דבר, ואינן יודעות מי ולאן לוקחים אותן.
בדיוק זו הנקודה בזמן שבה גליה השתמשה בקוקאין בפעם הראשונה, כשאקדח מכוון לה לראש. או שתסניפי או שתמותי. אז היא הסניפה. ונאנסה בצורה שיטתית במהלך כל ימי הנסיעה הזו. ואחותה לידה עוברת את אותו ה'טיפול'. בשלב מסויים היא התחילה לבקש את הקוקאין. כדי לא להרגיש. כדי לא להיות נוכחת.
בסופה של הנסיעה, גליה ואחותה גילו שהם מיועדות ל'נייט', שזה בעגה איטלקית מילה מעודנת למועדון לילה שהוא בעצם מועדון חשפנות ולפעמים גם בית זונות. הן התקבלו במכות רצח. בעלי המועדון כעסו, הן בכלל 'הזמינו' שתי רוסיות בלונדיניות. נתקעו עם שתי דרום אמריקאיות שחומות ועגלגלות. את הכעס על ש'נדפקו בעסקה' הוציאו על גליה ואחותה.
האחות, עוד באותו הערב, הצליחה לברוח. קפצה מהחלון ועם רגל שבורה הצליחה להגיע לכביש קרוב שם נאספה ע"י שומרוני טוב. רק לאחר כמה ימים הצליחו לדובב אותה ולארגן את ההצלה של גליה. גליה לא יודעת מה קרה לבעלי המועדון. היא גם לא מספרת מה עבר עליה בימים האלו בהם נשארה לבד במועדון. רק שהשתמשה הרבה בקוקאין.
האחות התחתנה עם המציל, איש עסקים ממדינה אירופית שכנה. גליה חזרה לאיטליה וניסתה להתחיל חיים מחדש, התחילה לעבוד בעבודות שחורות בצורה לא חוקית הרי לא היה לה רישיון עבודה מקומי, כמה חודשים אחר כך היא גילתה שהיא בהריון, אב לא ידוע.  הניסיון לשרוד עם ילדה במדינה ועיר לא שלך, בלי מסמכים מזהים, בלי אישור שהיה או עבודה הובילו אותה גם לבצע פשעים קטנים וחוזרים, גניבות בעיקר של מוצרי מזון וביגוד. אבל לאחר כמה שנים קשות מאוד היא הצליחה לבסס את עצמה יחסית. עובדת קבוע בנקיונות בתים ומשרדים, הבת גמרה אוניברסיטה ובעצמה הפכה לאם. החיים הפכו עם הזמן לרגילים על פני השטח. אך מדי פעם, כשמשא העבר כבד לה מדי ועצב עמוק יורד, היא  פונה לשכן לבית ומבקשת ממנו קצת קוקאין שתוכל לעשות שורה. אבל רק מדי פעם. היא מעולם לא חשפה את סיפורה בפני הבת. רק היא עצמה ואחותה שותפות לסוד הנוראי הזה. את הסיפור שלה היא סיפרה בהתחלה בשקט, כמו שמספרים סוד, ואחר כך בבכי מעומק הלב, וגם הלב שלי, שרגיל (לצערי) בסיפורים קשים, התכווץ לו. גליה ביקשה בוכה שלא אספר לעולם לבת שלה, היא מתביישת מדי. מה תחשוב הבת? ןהנכדה כשתגדל? ,ואני הרגעתי אותה שסיפורה נשמר איתי.
כדי לאשש או להפריך את השימוש בקוקאין היה על גליה לתת דגימת שיער שנשלחה למעבדה.
הסברתי לגליה את הפרוצדורה והבטחתי לראות אותה בשנית כשתגיעה התוצאה.
איך אני יכולה לעזור בינתיים שאלתי? וגליה ביקשה בקול חלוש "אפשר חיבוק?"

פורסם על ידי docaya

I am an Israeli doctor, studied medicine here in Italy and together with my husband decided to stay as soon as I was qualified as an MD. I am also a mother of two daughters and three cats. PrisonDocTales tells mostly my work stories, correctional doctor (prison physician) until the summer of 2018 and prison addiction medicine specialist since then, but other stories as well. This is a growing blog born out of so much curiosity surrounding my professional choic

2 תגובות בנושא “גליה

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: